RSP Zagroda

Hodowla ryb

Od początku działalności prowadzimy hodowlę ryb słodkowodnych na obszarze 76h stawów rybnych. W naszej hodowli znajdują się przede wszystkim karbie, amury, karasie srebrzyste oraz szczupaki i sandacze.  Hodowla ryb w naszym gospodarstwie rybackim w Zagrodzie jest prowadzona w naturalnych warunkach wodnych z wykorzystaniem w 100% naturalnego pokarmu dla ryb. Nasze ryby zawsze są w doskonałej kondycji oraz cechują się doskonałymi walorami smakowymi. 

 Prowadzimy regularną sprzedaż ryb konsumpcyjnych: 
- karp 
- szczupak 
- karaś srebrzysty 
- amur
Oferujemy również sprzedaż materiału zarybieniowego (kroczek, narybek).       

Szczegółowych informacji udzielamy pod numerami tel: 
82-575-72-93,  
82-575-72-74. 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE  
MAGAZYN PRZY STAWACH RYBNYCH  
Zagroda 135, 22-304 Siennica Różana

Hodowla karpia RSP Zagroda

Hodowla i sprzedaż ryb konsumpcyjnych

Jako producent posiadający zbiorniki wodne  na swoim terenie  spełniamy wszystkie wymagane przepisami prawa formalności. Prowadzimy  własną hodowlę ryb. W swojej hodowli stawiamy głównie na karpie, szczupaki, karasie srebrzyste oraz amury. 

Od wielu lat w naszej spółdzielni produkcyjnej niezmiennie najpopularniejszą hodowlaną rybą jest karp. Dlaczego właśnie ta ryba a nie inna? Tu odpowiedź jest bardzo prosta - karpie mało wymagający gatunek ryb, a przy tym tak popularny, że w wielu przypadkach (szczególnie w okresie przedświątecznym) jego hodowla okazuje się być dość opłacalna. Ponadto w naszej hodowli prowadzonej zgodnie z normami hodowli ryb ekologicznych, mięso tej ryby jest niezwykle cenione i uznawane za żywność najwyższej jakości. Stawy hodowlane  zbudowane zostały i są prowadzone na glebach gliniasto-piaszczystych, o dobrym stosunku piasku, iłu i gliny. 

Ryby podobnie jak i inne stworzenia żywe narażone są na liczne choroby i pasożyty, dlatego też wszystkie nasze stawy hodowlane, w których prowadzona jest w hodowla i sprzedaż ryb są starannie pielęgnowane a stan wody regularnie kontrolowany. 

W stawach należących do RSP w Zagrodzie, po dostosowaniu do panujących warunków klimatycznych hodowla karpi prowadzona jest w cyklu produkcyjnym:
- jednorocznym, 
- dwuletnim,
- trzyletnim. 
Odłowy w każdym przypadku prowadzone są jesienią (w przypadku ryb przeznaczonych do sprzedaży). Pierwszą czynnością przy odłowie ryb jest spuszczenie znacznej ilości wody ze stawu. Dopiero po zagęszczeniu ryb w zbiorniku są one odławiane przy pomocy sieci i podbieraków, po czym trafiają na sortownie. Procedura połowu wygląda tak samo w przypadku pozostałych gatunków  hodowanych przez RSP w Zagrodzie tj. szczupaków, karasi srebrzystych oraz szczupaków.